Порівняння “Канадської” та “Російської” чаш

Будинки з дикого зрубу будуються з використанням свіжозрубаної деревини лісу хвойних порід, бажано зимового зрізу (рубки). Сушка колод відбувається безпосередньо в зрубі. Для того щоб в колодах не виникали поверхневі тріщини (або їх було значно менше) при процесі зниження внутрішньої вологості колод, фахівці нашої компанії рекомендують робити вздовж всієї довжини компенсаційні пропили (що мають глибину кілька сантиметрів). Виготовлення та монтаж конструкції рубаного будинку здійснюється на виробництві або місці теслярськими бригадами, залежно від умов праці на об’єкті.

                       “Російська чаша”                                                                                                        “Канадська чаша”

 

Повівняльна таблиця:

Головна перевага технології «Канадська рубка» («Канадська чаша») – її унікальне самозаклинювальне замкове з’єднання – щільне примикання один до одного колод, які утворюють надзвичайно тепле і міцне кутове з’єднання. У процесі свого всихання колоди не утворюють зазорів, що вимагають надалі конопатки або ж закладення спеціальними герметиками. Будувати дерев’яний будинок з дикого зрубу за технологією “канадська чашка” більш трудомісткий і дорогий процес. Але, як це часто буває «купуючи річ один раз дорожче, людина в підсумку заощаджує».

Найпоширенішим і доступним видом рубки є «Русійська чаша». Російська рубка відрізняється тим, що зруб складається з округлих обтесаних колод з вінцевим пазом полуокруглой форми, який дозволяє колодам щільно прилягати між собою в стіні. Кути складаються шляхом вирубання чаші (півмісяця) і залишком колоди виходить з периметра зрубу на 20 – 40 см. Зруб, виконаний за даною технологією, є самим стійким. Але у «російської рубки» мається загальновідомий недолік: не надто щільне прилягання покладених колод – півкола чаш, які після усушки, набувають овальну форму, що сприяє утворенню щілин. Тому фахівці рекомендують по закінченню року, після збірки зрубу, проводити повторну конопатку або герметизаціяю рубаних стін.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!